ivermectina durante la noche €1.59

MEDOC Natural Genius MIRANTICO

Forestile

Podobne

Opis

Ekskluzywny parkiet MEDOC w tonacji MIRANTICO – jest częścią wyrafinowanej kolekcji podłóg drewnianych Terre di Vigna

MIRANTICO to niezwykła tonacja, w której sztuka winiarstwa i projektowania łączą się w wizji emanującej zarówno starożytnym urokiem, jak i współczesną wrażliwością. 

Unikalny naturalny barwnik został uzyskany w procesie destylacji szlachetnego wina i wytłoków winogronowych. Całkowicie naturalny pigment zapewnia niepowtarzalnie, ciepłą głębię koloru i wykwintne odcienie najwyższej jakości, równie dobrze pasujące do tradycyjnych wnętrz, jak i do najnowszych trendów aranżacji.

Opatentowana, innowacyjna i w pełni naturalna technologia pozwala na uzyskanie niepowtarzalnej skali kolorów w procesie całkowicie wolnym od szkodliwych emisji i absolutnie bezpiecznym dla środowiska.

Wyraz wartości ekologicznych, technicznych, estetycznych i kulturowych drewna oraz materiałów naturalnych. Pomysł przemieniony w piękno, ciepło i dobre samopoczucie dzięki prawdziwej i głębokiej znajomości drewna oraz autentycznej miłości do natury dwóch wyjątkowych producentów Passoni Design i Listone Giordano.

 

MEDOC to drewniana podłoga zaprojektowana przez niekwestionowany talent architekta – Michele De Lucchi, w ramach unikalnego projektu kulturalnego Natural Genius zaprezentowanego w 2006 roku w przestrzeniach Muzeum Guggenheima w Nowym Yorku.

Ekskluzywny parkiet dębowy MEDOC jest odpowiedzią na pytanie zadane światowej sławy designerom i architektom:

Czy podłogę drewnianą można wymyślić na nowo ?

Kolekcja Natural Genius wprowadza parkiet do świata współczesnego designu i po raz kolejny rewolucjonizuje świat podłóg drewnianych. Marka Listone Giordano zaprosiła do współpracy światowej sławy architektów Michele De Lucchi i  Philippe Nigro by wspólnie stworzyć ultranowoczesny, unikalny projekt nawiązujący do ich indywidualnego stylu. Podnosząc szlachetne rzemiosło do rangi sztuki.

Ekskluzywny parkiet dębowy Medoc ® uosabia syntezę pojęć, które nie zawsze są łatwe do pogodzenia: estetyka i etyka, zewnętrzne piękno i substancja, wygląd i esencja, powierzchnia i miazga.

Oryginalny i nieprzypadkowy trapezowy kształt nawiązuje do stożkowego kształtu drewnianych bali. Cały wzór jednocześnie tworzy wizualną kontynuację tradycji, w której nie przycinano desek aby uniknąć marnowania materiału.

Ręczne, nieprecyzyjne, poprzeczne nacięcia powierzchni oraz przetarcia akcentują fascynujące efekty świetlne i niespodziewane doznania dotykowe, lekkość i trójwymiarowość. Odcienie kolorystyczne uzyskane za pomocą naturalnych zabiegów na bazie oleju nadają wygląd szorstkiego, starzonego drewna wystawionego na działanie żywiołów.

Wierzchnia warstwa parkietu wykonana z najszlachetniejszego dębu pochodzącego z regionu Fontaines we Francji. Lasu uprawianego i pielęgnowanego od wieków, z szacunkiem i miłością. Szlachetność i niezwykłe piękno starego dębu, ukryty wdzięk, wyrazistość usłojenia i niepowtarzalny charakter każdej, pojedynczej deski wydobywane są poprzez naturalne zabiegi, które mają swoje korzenie w historii, sztuce i w starożytnej wiedzy rzemieślniczej.

 

NIEPORÓWNYWALNY PRODUKT  STWORZONY   DLA  TYCH,  KTÓRZY KOCHAJĄ JAKOŚĆ  ŻYCIA  I  SZUKAJĄ  DOSKONAŁOŚCI  WE  WŁASNYM  DOMU.

 • Opatentowana powłoka CRYSTALCARE z antybakteryjnymi jonami srebra zadba o zdrowie. Dowiedz się więcej
 • Certyfikowany pod względem bezpieczeństwa i ekologii.
 • Nie zawiera szkodliwych substancji i rozpuszczalników.
 • Wyjątkowo stabilny. Idealna propozycja na ogrzewanie podłogowe.  Przeczytaj o tym na naszym Blogu
 • Elementy ściśle do siebie przylegają, nie odkształcają się, nie pękają.
 • Rekomendowany do łazienki, kuchni oraz pomieszczeń komercyjnych.
 • Lakiery i olejowoski zostały opracowane na podstawie wieloletnich doświadczeń.
 • Trwały kolor, idealnie gładka i miła w dotyku powierzchnia.
 • Praktyczna i łatwa pielęgnacja dzięki dedykowanym preparatom.
 • Objęty wieloletnią gwarancją.
 • Opatentowana konstrukcja deski.

 

„ Aby docenić piękno drewnianych podłóg, trzeba by chodzić na rękach. W ten sposób można było naprawdę poczuć naturę uchwyconą w drewnie. Jest ono miękkie dla oczu, a jednocześnie wytrzymałe w chodzeniu i ciepłe w dotyku. Ten niezwykle luksusowy materiał, zarówno pod względem kształtu, jak i wystroju, nie wymaga dalszych rysunków, które mogą tylko zepsuć jego wygląd, zniweczyć jego bogactwo i zmienić jego autentyczny charakter”.

MICHELE DE LUCCHI

Tytuł naukowy zdobył na wydziale architektury we Florencji. W okresie architektury radykalnej i eksperymentalnej stał na czele  ruchów Cavart, Alchymia i Memphis. Po ukończeniu studiów w 1987 roku zaprojektował Lampe biurkową Tolomeo dla firmy Artemide. Otrzymał za nią swoją pierwszą nagrodę Compasso d’Oro. Lampa Tolomeo szybko stała się archetypem lampy z mobilnymi ramionami. W latach 1988 – 2002 De Lucchi był szefem działu Olivetti Design, w którym projektował lampy, monitory, drukarki, faksy i komputery. Rok 2001 przyniósł druga nagrodę Compasso d’oro za projekt drukarki Olivetti Artjet 10.

W trakcie swojej długiej kariery rozwijał eksperymentalne projekty dla firm Compaq Computers, Philips, Siemens czy Vitra. Projektuje również budynki i wystawy dla muzeów, takich jak Triennale w Mediolanie, Palazzo delle Esposizioni w Rzymie, Neues Museum w Berlinie, Fundacja „Cini” w Wenecji, Gallerie d’Italia na Piazza Scala w Mediolanie. W 1990 roku założył firmę Private Production, którą wyróżnia stosowanie technik rzemieślniczych i umiejętności rękodzieła oraz projektowanie produktów bez przyjmowania zleceń. Gama jego „przedmiotów” obecna jest w wielu ważnych muzeach w Europie, USA oraz Japonii.

 

 

Dlaczego tylko Listone Giordano może być lepsze od Listone Giordano ?  Sprawdź 

Informacje

Producent

Listone Giordano

Kraj pochodzenia

Włochy

Kolekcja

Natural Genius

Twardość

Wysoka

Gatunek

Dąb z regionu Fontaines, Francja

Wykończenie

Olejowosk

Struktura

Heblowana poprzecznie

Fazowanie krawędzi

Czterostronne

Selekcja

Rustykalna, Postarzana

Na ogrzewanie podłogowe

Tak

Kolor

Szarości, Odcienie brązu, Ciemne tonacje

Metoda montażu

Na klej

Gwarancja

10 lat

Informacje dodatkowe

Klasa palności: Cfl-s1

Rozmiar modułu

12,5×130-190×1044

Certyfikaty

F-4 Stars, Toy Certyfication, CARB, CE Certification, CrystalCare Health Protection, Fire-proof reaction, Formaldehyde E1, French A+ Certification Emission of Volatile Organic Compounds, FSC, German DIBt certification, ISO 14001, ISO 9001, PEFC, Solvent – Free

Wzory ułożenia
 • 23
 • 24

Wzory ułożenia