Quattrocento Italiano – Dąb Puro

Forestile

Podobne

Quattrocento Italiano – Dąb Puro

Piękna tonacja oraz imponujące wymiary deski przenoszą cały majestat lasu do naszego wnętrza.

Producent: Listone Giordano
Gatunek drewna: Dąb z regionu Fontaines, Francja
Kolekcja: Atelier
Kraj pochodzenia: Włochy
Twardość: Wysoka

Opis

Piękna tonacja oraz imponujące szerokie deski podłogowe Dąb Puro Quattrocento Italiano przenoszą cały majestat lasu do naszego wnętrza.
Z myślą o entuzjastach i pasjonatach drewna powstała deska o imponujących wymiarach podkreślająca unikalną jakość i charakter francuskiego dębu z regionu Fontaines. Szerokości desek sięgają 390 mm, a długości osiągają nawet 3600 mm.

Drewno to wyjątkowy materiał zaprojektowany przez naturę, a po mistrzowsku ukształtowany przez czas. A “arcydzieło” dziedzictwa każdego, materiał silnie związany z historią naszej planety, kultury i architektury. Żaden inny materiał nie był tak ważny w ewolucji ludzkości. Atelier – kolekcja Listone Giordano odnawia ten ścisły związek człowieka z drewnianymi podłogami, który poprzez pasję i kunszt rzemieślniczy podkreśla walory estetyczne i charakterystyczne cechy tego szlachetnego materiału.

Atelier Listone Giordano jest kolekcją przyszłości, która czerpie z wartości włoskiego rzemiosła, tradycji i kultury starego drewna. Unikalna selekcja drewna dębowego stworzona przez naturę została połączona z ręcznie wykonanymi zabiegami  co sprawia, że wyróżnią się z pośród innych. Kolekcja drewnianych podłóg Atelier opowiada długą i osobistą historię, połączoną z pasją, sztuką i szacunkiem dla przyrody. Oddaje nam wysokiej jakości, piękne podłogi wykonane tylko z certyfikowanych surowców.

Atelier Listone Giordano zostało stworzone bezpośrednio w środku Umbrii, zanurzone w lasach, które zawsze oczarowywały poetów i artystów. Jest to wynik spotkania między starymi wartościami włoskiego rzemiosła, tradycją oraz technologią high-tech , która zrewolucjonizowała projektowanie drewnianych podłóg. Mistrzowska praca to ręce ekspertów, w połączeniu z dzisiejszą  ideą w  kształtowaniu unikalnych i  ponadczasowych produktów, zamieniających każdą deskę francuskiego dębu w dzieło sztuki.

Informacje

Producent

Listone Giordano

Kraj pochodzenia

Włochy

Kolekcja

Atelier

Twardość

Wysoka

Wykończenie

Lakier Invisible Touch, Olejowosk Oleonature

Struktura

Gładka

Selekcja

Naturalna, Rustykalna, Postarzana

Fazowanie krawędzi

Czterostronne

Gatunek

Dąb z regionu Fontaines, Francja

Kolor

Jasne tonacje, Odcienie brązu

Na ogrzewanie podłogowe

Tak

Gwarancja

10 lat

Metoda montażu

Na klej

Informacje dodatkowe

Klasa palności: Cfl-s1

Dostępne wymiary (grubość, szerokość, długość)

14/390/1800-2400mm, 14/390/300-3600mm, 14/290/3000-3600mm, 14/290/1800-2400mm, 14/190/1800-2400mm

Certyfikaty

CARB, CE Certification, CrystalCare Health Protection, Fire-proof reaction, Formaldehyde E1, French A+ Certification Emission of Volatile Organic Compounds, FSC, German DIBt certification, ISO 14001, ISO 9001, PEFC, Solvent – Free

Wzory ułożenia
  • 10
  • 11
  • 9

Wzory ułożenia