Otwarta na kreatywność linia podłóg drewnianych zaprojektowana przez włoskiego architekta MARCO CARINI dla Listone Giordano reprezentuje nowy wymiar projektowania.
Linia definiuje zupełnie nowy leksykon projektowania, począwszy od spontanicznego i zabawnego języka rysunku, poprzez geometryczne kompozycje i eksperymenty kolorystyczne, aż po nowe vademecum stylu życia.
Parkiet powraca do dialogu z wymiarem wertykalnym. Tworzy harmonijny “ekosystem”, otacza atmosferą, w której każdy element wnętrza jest zaprojektowany tak, by być częścią spójnie ze sobą powiązanej całości.
CUSTOM + nie jest zwykłą kolekcją podłóg drewnianych. To otwarty projekt, w którym magiczne jest to, że można stworzyć drewniany dywan składający się z kolorów i linii. Powierzchnię, która staje się integralną częścią całego wnętrza. Holistycznie rzecz ujmując, powierzchnia podłogi staje w relacji ze ścianą, sufitem, światłem, meblami.
CUSTOM + jest kreatywnym punktem wyjścia, narzędziem do projektowania własnej, współczesnej przestrzeni za pomocą oryginalnych inspiracji. To otwarta wizja współczesnej podłogi zaproponowana przez architekta MARCO CARINI i jego zespół.
Zaprojektowane wzory i aranżacje układają się w bardzo przyjemny dla naszych zmysłów, miękki i świetlisty efekt budujący atmosferę wnętrza. Wymyślone od najmniejszej możliwej liczby elementów, kończąc na kompozycjach krążących wokół przyszłego wymiaru podłogi. Tworzą miejsce do dialogu różnych kultur i wrażliwości projektowej. Różne tożsamości chromatycznych podłóg drewnianych Michelangelo i Grisaglie z kolekcji Classica, tworzą nowy sojusz z geometrią układania, kolorami ścian i elementami wyposażenia wnętrz.
Marco Carini zaprojektował 8 wnętrz, które nawiązują do “atmosfer” wybranych miast świata. W ten sposób powierzchnie drewniane wykraczają poza koncepcję podłóg, stając się częścią współczesnego życia, opowiadając o powiązaniach między architekturą a sztuką.
Atmosfera COPENHAGEN
Atmosfera TURIN
Atmosfera BRUGES
Atmosfera ARLES
„Kiedy wchodzisz do świata Listone Giordano zdajesz sobie sprawę, że marka nie oferuje tylko drewnianych podłóg, ale powierzchnie, które tworzą atmosferę.
I to jest niezwykle istotne”
MARCO CARINI
Atmosfera NEW YORK
Atmosfera MILAN 1
Atmosfera MILAN 2
Atmosfera TOKYO

Wybierz dowolne tonacje z kolekcji Classica i skomponuj parkiet idealnie dopasowany do Twojego stylu. >>Katalog<<
Poznaj całą naszą ofertę >>Forestile<<

“Wszystkie kompozycje, które zaprojektowaliśmy są tylko inspiracją. Nie chcieliśmy stworzyć kolekcji. Chcieliśmy pokazać jak inne, jak nieograniczone i kreatywne możliwości projektowe daje, tak szeroka oferta parkietów drewnianych Listone Giordano.”
Marco Carini ur. w 1968 roku, ukończył ’Istituto di Arredamento e Architettura d’Interni w Cremonie, jako projektant wnętrz i rozpoczął praktykę w latach 90-tych. Został kierownikiem Salonu Porro. Przez kilka lat współpracował z firmą Davide Groppi jako projektant i konsultant projektów oświetleniowych oraz z Studio Bestetti Associati jako konsultant projektów architektonicznych.
W swojej pracy czerpie inspirację z motta ” Nie chcę być ciekawy, chcę być dobry.” Miesa van der Rohe.
Fascynacja światłem i jego formą prowadzi go do ciągłego poszukiwania dialogu między magią a równowagą, z ironicznym, czasem zabawnym akcentem.
Dziś projektuje dla takich marek jak Salvatori, Gramote, Nodus Rug i Listone Giordano.
W projektowaniu architektonicznym, Marco Carini opiera się na ciągłym i pełnym pasji poszukiwaniu nowych i zrównoważonych rozwiązań z wykorzystaniem naturalnych materiałów, które oferują klientom dobre samopoczucie i przyjemne życie nie zaniedbując poezji i harmonii w przestrzeni. Z coraz bardziej międzynarodowym podejściem, mieszając inspiracje i kolory, jego praca architekta i projektanta wnętrz wykracza poza Włochy sięgając Francji, Hiszpanii, Indii i Wielkiej Brytanii.
https://www.marcocarininteriordesigner.com/