Deska podłogowa Atelier Reserve Mareggiata Genova

Forestile

Podobne

Deska podłogowa Atelier Reserve Mareggiata Genova

Podłogi drewniane zaprojektowanych przez morze, kolekcja wyjątkowa jak natura. Nazwa „mareggiata” (po włosku „na wzburzonym morzu”) pochodzi od jego wyglądu, typowego drewna wygładzonego przez czas i słoną  wodę morską.Każda deska z dębu francuskiego staje się małą naturalną rzeźbą jak majestatyczne kłody drewna pozostawione przez morze na plaży w zimie. Zabiegi na bazie oleju i ekologiczna ochrona ozdabia każdy słój drewna produktu z którego czerpiemy radość obcowania bosa nogą.

Producent: Listone Giordano
Gatunek drewna: Dąb z regionu Fontaines, Francja
Kolekcja: Atelier
Kraj pochodzenia: Włochy
Twardość: Wysoka

Opis

Luksusowe podłogi drewniane Reserve mareggiata Genova to podłogi drewniane zaprojektowane przez morze – kolekcja wyjątkowa jak natura. Nazwa „mareggiata” (po włosku „na wzburzonym morzu”) pochodzi od jego wyglądu, typowego drewna wygładzonego przez czas i słoną wodę morską.

Każda deska z dębu francuskiego staje się małą naturalną rzeźbą  jak majestatyczne kłody drewna pozostawione przez morze na plaży w zimie. Zabiegi na bazie oleju i ekologiczna ochrona ozdabia każdy słój drewna produktu z którego czerpiemy radość obcowania bosa nogą.

Drewno to wyjątkowy materiał zaprojektowany przez naturę, a po mistrzowsku ukształtowany przez czas. A “arcydzieło” dziedzictwa każdego, materiał z silnym związkiem z historią naszej planety, kultury i architektury. Żaden inny materiał nie był tak ważny w ewolucji ludzkości. Atelier Kolekcja Listone Giordano odnawia ten ścisły związek z kolekcją drewnianych podłóg, które zwiększają walory estetyczne i charakterystyczne cechy tego szlachetnego materiału.

Atelier Listone Giordano jest kolekcją przyszłości, która czerpie z wartości włoskiego rzemiosła, tradycji i kultury starego drewna. Unikalna selekcja drewna dębowego stworzona przez naturę jest połączona z ręcznie wykonanymi zabiegami co sprawia, że różnią się od wszystkich innych. Atelier drewniane podłogi opowiadają starą i osobistą historię, wykonaną z pasją, sztuką i szacunkiem dla przyrody dzięki swoim certyfikowanym surowcom.

Atelier Listone Giordano zostało stworzone bezpośrednio w środku Umbrii, zanurzone w lasach, które zawsze oczarowywały poetów i artystów. Jest to wynik spotkania między starymi wartościami włoskiego rzemiosła, tradycją oraz technologią high-tech , która zrewolucjonizowała projektowanie drewnianych podłóg. Mistrzowska praca to ręce ekspertów, w połączeniu z dzisiejszą  ideą w  kształtowaniu unikalnych i  ponadczasowych produktów, zamieniających każdą deskę francuskiego dębu w dzieło sztuki.

Informacje

Producent

Listone Giordano

Kraj pochodzenia

Włochy

Kolekcja

Atelier

Twardość

Wysoka

Wykończenie

Olejowosk Oleonature

Struktura

Heblowana, Postarzana, Szczotkowana

Gatunek

Dąb z regionu Fontaines, Francja

Fazowanie krawędzi

Czterostronne

Kolor

Szarości, Odcienie brązu, Ciemne tonacje, Tonacje czerwieni

Metoda montażu

Na klej

Gwarancja

10 lat

Na ogrzewanie podłogowe

Tak

Selekcja

Rustykalna, Postarzana

Informacje dodatkowe

Klasa palności: Cfl-s1

Certyfikaty

CARB, CE Certification, CrystalCare Health Protection, Fire-proof reaction, Formaldehyde E1, French A+ Certification Emission of Volatile Organic Compounds, FSC, German DIBt certification, ISO 14001, ISO 9001, PEFC, Solvent – Free

Dostępne wymiary (grubość, szerokość, długość)

18/190/1600-1900mm, 18/260/2800-3000mm

Wzory ułożenia
  • 1

Wzory ułożenia