Atelier Deco parkiet kasetony

Forestile

Podobne

Atelier Deco parkiet kasetony

Stylowy parkiet drewniany Atelier Deco parkiet kasetony. Kolekcja inspirowana drewnianymi podłogami, które zdobią od wieków pałace w środkowej i północnej Europie.

Producent: Listone Giordano
Gatunek drewna: Dąb z regionu Fontaines, FrancjaOrzechTeak
Kolekcja: Atelier
Kraj pochodzenia: Włochy
Twardość: Wysoka

Opis

Stylowy parkiet drewniany Atelier Deco parkiet kasetony. Kolekcja inspirowana drewnianymi podłogami, które zdobią od wieków pałace w środkowej i północnej Europie.

Atelier Deco parkiet kasetony to ponadczasowy klasyk, który znajduje nowe życie zarówno w projektach mieszkaniowych, jak i niemieszkalnych, nawet w architekturze nowoczesnej.

Obecnie, nowoczesne techniki obróbki połączone ze smakiem znakomitych projektantów umożliwiają wytwarzanie znakomitych wzorow dekoracji podłogowych. Historycy zajmujący się dekoracją wnętrz uważają, że projekt panelu parkietowego jest włoską inspiracją. Można sądzić, że parkiet wersalski to przeróbka podłogi panelowej Serlio. Panele z kratownicą ułożoną ukośnie do ramy, były bardziej rozpowszechnione i nadal nazywane parkietem wersalskim. Te z siatką równoległą do krawędzi nazywane są parkietem Chantilly.

Drewno to wyjątkowy materiał zaprojektowany przez naturę, a po mistrzowsku ukształtowany przez czas. A “arcydzieło” dziedzictwa każdego, materiał z silnym związkiem z historią naszej planety, kultury i architektury. Żaden inny materiał nie był tak ważny w ewolucji ludzkości. Atelier Kolekcja Listone Giordano odnawia ten ścisły związek z kolekcją drewnianych podłóg, które zwiększają walory estetyczne i charakterystyczne cechy tego szlachetnego materiału.

Atelier Listone Giordano jest kolekcją przyszłości, która czerpie z wartości włoskiego rzemiosła, tradycji i kultury starego drewna. Unikalna selekcja drewna dębowego stworzona przez naturę jest połączona z ręcznie wykonanymi zabiegami co sprawia, że różnią się od wszystkich innych. Atelier drewniane podłogi opowiadają starą i osobistą historię, wykonaną z pasją, sztuką i szacunkiem dla przyrody dzięki swoim certyfikowanym surowcom.

Atelier Listone Giordano zostało stworzone bezpośrednio w środku Umbrii, zanurzone w lasach, które zawsze oczarowywały poetów i artystów. Jest to wynik spotkania między starymi wartościami włoskiego rzemiosła, tradycją oraz technologią high-tech , która zrewolucjonizowała projektowanie drewnianych podłóg. Mistrzowska praca to ręce ekspertów, w połączeniu z dzisiejszą  ideą w  kształtowaniu unikalnych i  ponadczasowych produktów, zamieniających każdą deskę francuskiego dębu w dzieło sztuki.

Informacje

Producent

Listone Giordano

Kraj pochodzenia

Włochy

Kolekcja

Atelier

Twardość

Wysoka

Gatunek

Dąb z regionu Fontaines, Francja, Teak, Orzech

Wykończenie

Olejowosk

Struktura

Gładka, Szczotkowana

Fazowanie krawędzi

Czterostronne

Selekcja

Naturalna, Bezsęczna

Na ogrzewanie podłogowe

Tak

Kolor

Jasne tonacje, Odcienie brązu, Ciemne tonacje, Tonacje czerwieni

Metoda montażu

Na klej

Gwarancja

10 lat

Informacje dodatkowe

Klasa palności: Cfl-s1

Dostępne wymiary (grubość, szerokość, długość)

12,5/540/540 mm Pontigny, 12,5/560/560 Fontenay, 12,5/782/782 mm Versailles

Certyfikaty

CARB, CE Certification, CrystalCare Health Protection, Fire-proof reaction, Formaldehyde E1, French A+ Certification Emission of Volatile Organic Compounds, FSC, German DIBt certification, ISO 14001, ISO 9001, PEFC, Solvent – Free

Wzory ułożenia
  • 39
  • 40
  • 41

Wzory ułożenia